Предавање о раду театра “Школа Вигати” (Schola Wegajty) у Ректорату Универзитета уметности, 3. март 2016.

4. марта 2016

Предавање о раду театра из Пољске Школа Вигати (Schola Wegajty) под називом Између антропологије, литургије и историје одржано је у Свечаној сали Ректората Универзитета уметности, 3. марта 2016, у организацији Катедре за позоришну и радио режију  и Лабораторије извођачких уметности Факултета драмских уметности у Београду.

Предавање и разговор на тему односа антропологије, литургијске драме и историје одржали су оснивачи Школе Вигати Јохан Волфганг Никлаус (Johann Wolfgang Niklaus) и Малгожата Џигадло-Никлаус (Malgorzata Dzygadlo-Niklaus), који су се овом приликом састали и са ректором Универзитета уметности, проф. мр Зораном Ерићем, сарадницом за културу Амбасаде Пољксе у Београду Јоаном Будишин (Joanna Budišin)  и руководиоцем Лабораторије извођачких уметности ФДУ, ред. проф. Иваном Вујић.

проф. мр Зоран Ерић, ректор Универзитета уметности,

проф. мр Зоран Ерић, ректор Универзитета уметности, Малгожата Џигадло-Никлаус, оснивач театра ”Вигати”, Јоана Будишин, сарадница за културу Амбасаде Пољксе у Београду, ред. проф. Ивана Вујић, руководилац Лабораторије извођачких уметности ФДУ, Јохан Волфганг Никлаус, оснивач театра ”Вигати”