Beyond The Glass Ceiling: Women Rectors Across Europe, Istanbul, 15-17. мaj 2014.

15. маја 2014
Учеснице конференције Beyond The Glass Ceiling: Women Rectors Across Europe, Role of Leadership in Structural Changes

Ректор Универзитета уметности проф. др Љиљана Мркић Поповић учествовала је на Конференцији
Beyond The Glass Ceiling: Women Rectors Across Europe,
Role of Leadership in Structural Changes

Истанбул, 15-17. мај 2014.

На Конференцији Beyond The Glass Ceiling: Women Rectors Across Europe, Role of Leadership in Structural Changes, одржаној од 15-17. маја 2014. на Техничком универзитету у Истанбулу (Istanbul Technical University), учествовала је Ректор Универзитета уметности у Београду проф. др Љиљана Мркић Поповић. На сесији посвећеној Светском форуму жена ректора (The World Women University Presidents Forum), у оквиру излагања Mutual Influences to Professional Perspectives and Attitudes Ректор Љиљана Мркић Поповић истакла је значај Форума за видљивост учешћа жена на руководећим позицијама у универзитетском животу, посебности Универзитета уметности који је у последњих 25 година изабрао 4 ректорке, као и пријатељство жена ректора из Кине и Србије које траје више од деценије.

Конференција Beyond The Glass Ceiling: Women Rectors Across Europe одржана је по четврти пут у организацији Европске платформе жена ректора (The European Women Rectors Platform) и Техничког универзитета у Истанбулу, са циљем да жене на руководећим местима на универзитетима поделе своја искуства и размене идеје које би им помогле да побољшају свој статус и видљивост у академском свету.