ФЕСТУМ 2016, 9-13. мај

23. маја 2016

Седми Фестивал студената Универзитета уметности – ФЕСТУМ, одржан је под слоганом Крени од себе од 9. до 13. маја 2016. године у Студентском културном центру и свечаној сали Скупштине града. Више од 200 студената приказало је јавности свој рад кроз концерте, изложбе, представе, научне трибине, ревије и пројекције филмова. Новине у програму представљале су Изложба графике, Ревија студената ФПУ (модул Савремено одевање) и Лудило леди Магбет, заједничка импровизација студената ФМУ и ФДУ.

ФЕСТУМ је отворио мр Зоран Ерић, ректор Универзитета уметности, а програм су представили Никола Радека, извршни директор Фестивала и Катарина Ивакић, студент проректор.

Као и претходних година, штампани и електронски медији показали су велико интересовање за ФЕСТУМ, а посебно Радио-телевизија Србије, која је снимила три концерта студената ФМУ у Великој сали СКЦ-а и свечаној сали Скупштине града, представу студената ФДУ, као и интервјуе са студентима ФЛУ и ФПУ који су учествовали на Заједничкој изложби и Изложби графике. Забележени материјал РТС ће емитовати на свом програму крајем јуна 2016. године у оквиру посебне емисије о ФЕСТУМ-у.

ФЕСТУМ 2016 – програм