Обележен Дан Универзитета уметности, 10. јун 2021.

11. јуна 2021

Свечана прослава Дана Универзитета уметности одржана је 10. јуна 2021. године у Ректорату Универзитета уметности у Београду.

Признања најистакнутијим професорима и сарадницима и дипломе студентима генерације уручила је в. д. ректора, проф. др Мирјана Николић, а добитнике су представили в. д. проректори Универзитета уметности – проф. мр Биљана Радовановић Бркановић, проф. др ум. Бранко Раковић и проф. Александар Мијатовић.

Највише признање – Велика златна плакета Универзитета уметности “Сретен Стојановић” са повељом – додељено је др ум. Милети Продановићу, ред. проф. ФЛУ у пензији, у знак признања за вишегодишњу значајну подршку развоју и активностима Факултета ликовних уметности и Универзитета уметности у Београду и изузетан допринос у области образовања, уметности и културе.

Велике плакете Универзитета уметности са повељом уручене су: мр Сандри Белић, ред. проф. ФМУ, др ум. Драгани Станаћев Пуачи, ред. проф. ФЛУ; Српској академији наука и уметности (на предлог ФПУ); Драгану Петровићу, ред. проф. ФДУ.

Сребрне медаље Универзитета уметности додељене су: Александри Угарковић, самосталном стручно-техничком сараднику за правне послове ФМУ; Музеју „Zepter“ (на предлог ФЛУ); Градимирки Симић, портиру ФПУ; Александри Аврамовић, шефу Кабинета декана ФДУ; Марији Николић Радоњић, шефу Кабинета ректора УУ.

Студенти генерације за шк. 2019/2020. годину са највишом просечном оценом и бројним уметничким радовима су: харфисткиња Јана Чубриловић, ФМУ; сликарка Теодора Николић, ФЛУ; графичка дизајнерка Милица Ђоковић, ФПУ; сниматељ слике Младен Теофиловић, ФДУ.

У музичком делу програма наступила је добитница Велике плакете са повељом, виолончелисткиња Сандра Белић, ред. проф. ФМУ, уз клавирску сарадњу др ум. Љиљане Вукеље, ванр. проф. ФМУ.

С обзиром на епидемиолошке мере које су још увек на снази, прослава је одржана у скромном броју званица, међу којима су били колеге, сарадници, председница Савета УУ и декани факултета из састава Универзитета уметности у Београду.

Снимак прославе доступан је на YouTube каналу Универзитета уметности: https://www.youtube.com/watch?v=gn8-bU7zGk8