Потписан Споразум о сарадњи између Студентског парламента Универзитета уметности и Студентског парламента Универзитета у Београду

17. маја 2021

У четвртак, 13. маја 2021., у Ректорату Универзитета уметности у Београду потписан је Споразум о сарадњи између Студентског парламента Универзитета у Београду и Студентског парламента Универзитета уметности у Београду.

Потписивањем Споразума, студенти ова два државна универзитета су озваничили сарадњу кроз коју ће заједничким напорима спроводити активности које ће допринети  подизању свести о значају уметности за интелектуални и духовни развој чланова академске заједнице. У том смислу биће организоване бројне манифестације, културни и уметнички програми кроз које ће се деловати на остварењу конкретних, али и ширих друштвених циљева. Дубоко верујемо да ће сарадња студената два универзитета значајно унапредити квалитет образовања и развоја студента.