ПРЕДУЗЕТНИШТВО И ИНОВАЦИЈА: УЛОГА ДИПЛОМИРАНИХ СТУДЕНАТА

10. марта 2014
Ректор Универзитета уметности у Београду проф. др Љиљана Мркић Поповић на конференцији Entrepreneurship and innovation: the graduates’ role у Болоњи

Ректор Универзитета уметности проф. др Љиљана Мркић Поповић учествовала је на Конференцији
Предузетништво и иновација: улога дипломираних студената
Entrepreneurship and innovation: the graduates’ role

Болоња, 10. март 2014.

Ректор Универзитета уметности у Београду проф. др Љиљана Мркић Поповић учествовала је на Конференцији Entrepreneurship and innovation: the graduates’ role – Предузетништво и иновација: улога дипломираних студената, одржаној 10. марта у Болоњи, у оквиру пројекта 16th AlmaLaurea survey on graduates’ employment condition – 16. Алма Лаура истраживање услова запошљавања дипломираних студената.

Организатор конференције је Конзорцијум универзитета у Италији AlmaLaurea, основан пре више од 20 година, који данас укључује 64 универзитета са укупно 450.000 дипломираних студената и поседује базу података у којој је регистровано око 2 милиона дипломираних студената.

У оквиру Панел дискусије чија је тема била Међународна мобилност дипломираних студената и хармонизација високог образовања у контексту Евро-медитеранске перспективе: допринос Алма Лауре (International graduates’ mobility and harmonization of higher education in a Euro-Mediterranean perspective: the contribution of AlmaLaurea), Ректор Љиљана Мркић Поповић презентовала је активности Универзитета уметности у Београду на пројекту Adria Hub, који се реализује у склопу IPA Adriatic програма. Ректор Универзитета уметности је посебно истакла допринос Факултета примењених уметности у Београду на пројекту Robotraining, који води проф. Коста Крсмановић са студентима Одсека за индустријски дизајн и који на изузетан начин показује креативне домете наших будућих стручњака у области индустријског дизајна.

Конференцију Entrepreneurship and innovation: the graduates’ role отворио је Ректор Универзитета у Болоњи Alma Mater Studiorum проф. др Ивано Диониђи (Ivano Dionigi), а учеснике конференције поздравили су високи државни званичници Италије – Министар животне средине Ђанлука Галети (Gianluca Galletti) и некадашњи премијер Италије и Европске комисије Романо Проди (Romano Prodi) – као и представници дипломатије, међу којима је био и први саветник Амбасаде Србије у Риму Раде Бербаков. У пратећим програмима учествовали су Декан Факултета примењених уметности ред. проф. Зоран Булајић, ред. проф. Факултета примењених уметности Коста Крсмановић и студенти ФПУ.

Некадашњи премијер Италије Романо Проди

Излагање Ректора Универзитета уметности у Београду проф. др Љиљане Мркић Поповић у оквиру Панел дискусије International graduates’ mobility and harmonization of higher education in a Euro-Mediterranean perspective: the contribution of AlmaLaurea: