Ректорка Универзитета уметности на Шестом светском форуму жена ректора

8. септембра 2014
Шести светски форум жена ректора

Учешће Ректора Универзитета уметности проф. др Љиљане Мркић Поповић на Шестом светском форуму жена ректора
(The Sixth World Women University Presidents Forum)

6-8. септембар 2014, Пекинг

Ректор Универзитета уметности у Београду, проф. др Љиљана Мркић Поповић, учествовала је на Шестом светском форуму жена ректора под називом “Women, Education and Leadership”, који је одржан у Пекингу од 6-8. септембра 2014. године.

Овогодишњи Форум окупио је преко 200 учесница из 50 земаља, а у селекцију од 18 радова који су јавно презентовани у оквиру три панела ушло је излагање Ректора Љиљане Мркић Поповић под називом Transferring experiences of women leadership role.

Поред изузетно успешнe презентације, Ректор Универзитета уметности учествовала је у дискусији посвећеној размишљањима садашњих и некадашњих ректорки о модулима руковођења високошколским институцијама, а имала је прилику и да обави бројне разговоре са актуелним и некадашњим ректоркама из различитих крајева света, као и да договори различите облике сарадње са најутицајнијим уметничким универзитетима.