Учесници Конференције одржане у част 10 година постојања мреже Danubius Design у Ректорату УУ

2. марта 2015
Кармен Сирбу, Aдминистартивни директор Данубиус универзитета у Галатију, проф. др Енди Пуска, Ректор Данубиус универзитета у Галатију, проф. др Љиљана Мркић Поповић, Rektor Univerзитета уметности у Београду, ред. проф. Зоран Булајић, Декан Факултета примењених уметности у Београду, проф. Жорж Теодореску, Предавач на Међународном институту за интегралну иновацију у Немачкој, ред. проф. Коста Крсмановић, Координатор пројекта Danubus Design Факултета примењених уметности у Београду, Алина Рајлену, Директор Данубиус међународне пословне школе, Вероника Крутилова, Руководилац Центра за истраживања Економско-пословног факултета Универзитета Мендел у Брну

Ректор Универзитета уметности проф. др Љиљана Мркић Поповић примила је 2. марта 2015. у учеснике Конференције одржане у част 10 година постојања мреже Danubius Design, коју је од 1-3. марта 2015. организовао Факултет примењених уметности у Београду. На састанку се разговарало о активностима Академског конзорцијума Данубиус (Danubius Academic Consortium), покретању заједничког мастер програма и другим облицима будуће сарадње. Присутни: Ректор УУ проф. др Љиљана Мркић Поповић, Ректор Данубиус универзитета у Галатију проф. др Енди Пуска (Andy Pusca), Декан ФПУ Зоран Булајић, ред. проф. ФПУ Коста Крсмановић, Професор на Међународном институту за интегралну иновацију у Немачкој проф. Жорж Теодореску (George Teodorescu), Администартивни директор Данубиус универзитета у Галатију Кармен Сирбу (Carmen Sirbu), Директор Данубиус међународне пословне школе Алина Рајлену (Alina Raileanu), Руководилац Центра за истраживања Економско-пословног факултета Универзитета Мендел у Брну Вероника Крутилова (Veronika Krutilova).