Уручене дипломе студентима УНЕСКО катедре у Амбасади Републике Француске, 3. новембар 2016.

4. новембра 2016

Церемонија доделе диплома студентима француско-српског мастер програма УНЕСКО катедре за културну политику и менаџмент Универзитета уметности, одржана је 3. новембра 2016. у резиденцији Амбасаде Републике Француске.

Дипломе су уручили њена екселенција Кристин Моро (Christine Moro), амбасадор Републике Француске у Београду и проф. мр Зоран Ерић, ректор Универзитета уметности, а честиткама су се придружили проф. др Милена Драгићевић Шешић и проф. др Камиј Житан (Camille Jutant), коруководиоци УНЕСКО катедре, Мохамед Кетата (Mohamed Ketata), директор Канцеларије за централни и источни део Европе Универзитетске агенције за франкофонију (AUF) и Жан-Батист Кизен (Jean-Baptiste Cuzin), директор Француског институа.

Мастер студије за културну политику и менаџмент се већ 15 година реализују на француском и енглеском језику на Универзитету уметности у Београду, у оквиру интердисциплинарних студија, у сарадњи са Универзитетом Лион 2, Француска. Због изузетних резултата у области менаџмента у култури и уметности, овај програм 2004. године стиче титулу УНЕСКО катедре и наставља да гради међународни углед у академском свету, уз подршку Европске комисије (програм Еразмус+), Универзитетске агенције за франкофонију и Француског института у Србији.

Свечани пријем, који је окупио дипломиране студенте, бивше и садашње дипломце, као и предаваче на мастеру, била је такође прилика за разговор са представницима културних центара Европске уније који раде у Југоисточној Европи, као и са високим представницима француског Министарства културе и информисања.