Одржан Инфо дан “Европски пројекти у култури, уметности и науци”, 23. април 2018.

26. априла 2018

У организацији Института за позориште, филм, радио и телевизију ФДУ у сарадњи са Центром за промоцију науке, Деск Креативна Европа Србија одржан је инфо дан о програму Креативна Европа 23. априла 2018. у просторијама Факултета драмских уметности у Београду.

Под називом Европски пројекти у култури, науци и уметности, програм догађаја је обухватио представљање програма Креативна Европа, процес писања пројеката за потпрограме Култура и МЕДИА, као и презентацију финансијског и административног управљања пројектима.

Такође, у посебном делу програма представљени су успешни примери програма Еразмус+ и Креативна Европа.

Програм је био намењен запосленима и студентима Универзитета уметности у Београду, као и свим заинтересованим представницима установа и организација у култури – руководиоцима и запосленима у музејима, позориштима, библиотекама, архивима, културним центрима и другим установама културе и организацијама цивилног друштва.

Програм