Округли сто и презентација пројекта “Co Create”

30. октобра 2017

Округли сто и презентација пројекта

„Co Create- Стварати заједно, видети себе у делу другог, дељење простора“ / “Créer Ensemble : « co-créer » – se voir dans l’œuvre de l’autre – Espaces partagés“(Co Create)

Ректорат Универзитета уметности у Београду, Свечана сала

Косанчићев венац 29/II спрат

среда, 1. новембар у 12 часова

Пројекат Co Create је настао у сарадњи Факултета ликовних уметности, Универзитета уметности у Београду и URAV (Unité de Recherche en Arts Visuels /Одељења за истраживање у визуелном уметностима) Универзитета Квебека у Троа-Ривјер, Канада (UQTR) уз учешће 12 уметника из Канаде и 12 из Србије, професора и докторанада. Организатори: др ум. Миловој Павловић, др ум. Александар Младеновић (ФЛУ, УУ) и проф. др Филип Боасоне (Philippe Boissonet), URAV-UQTR

Учесници округлог стола: проф. др Филип Боасоне, Лорен Болие (UQTR), др ум. Миловој Павловић, др ум. Александар Младеновић, др ум. Александра Јованић, др ум. Владимир Милановић, др ум. Милица Ћебић, др ум. Никола Велицки, Александар Лазар, докторанд, Богдан Павловић, докторанд (ФЛУ, УУ), др ум. Милица Црнобрња Вукадиновић, Марија Сибиновић, докторанд (ФПУ, УУ), мр Милорад Младеновић, др ум. Иван Шулетић (Архитектонски Факултет, Београд)

Отварање изложбе „Co Create- Стварати заједно, видети себе у делу другог, дељење простора“

Галерија Факултета ликовних уметности у Београду и Галерија „Излози“

Кнез Михаилова 53, Београд

четрвртак, 2. новембар у 19 часова

Пројекат је остварен у сарадњи са Амбасадом Канаде у Београду у оквиру прославе јубилеја 150 година од оснивања Канаде и уз подршку Министарства за културу Републике Србије. Изложба се одржава и у оквиру прославе 80 година Факултета ликовних уметности у Београду.