Посета делегације Кинеског универзитета за комуникацију, 5. новембар 2015.

6. новембра 2015
Делегација Кинеског универзитета за комуникацију

У среду, 5. новембра 2015. Универзитет уметности у Београду посетила је делегација Кинеског универзитета за комуникацију (Communication university of China – CUC) у саставу: проректор Лиао Ксјанжонг (LIAO Xiangzhong), продекани Факултета за журнализам и комуникацију универзитета CUC Ху Фанг (HU Fang) и Хе Сулиу (HE Suliu), професор истог факултета др Ву Вејхјуа (WU Weihua) и сарадник Кинеског центра за документаристику и истраживање универзитета CUC Лиу Ке (LIU Ke). Састанак је организовао некадашњи студент Универзитета уметности у Београду и сарадник CUC Дени Тјан (Danny Tian).

Делегацију је примио проректор Универзитета уметности, проф. др Милета Продановић, са сарадницом за међународну сарадњу Јасмином Миловановић. Будући да су два универзитета пре неколико месеци потписала Споразум о међууниверзитетској сарадњи, на састанку је изражена обострана заинтересованост за конкретну сарадњу кроз заједничке уметничке пројекте, фестивале, размену студената и наставног особља.

проф. др Милета Продановић, проректор Универзитета уметности у Београду са сарадницима и гостима