Потписан Уговор о сарадњи са Културним центром Кикинда

15. априла 2024

Кикинда, 15. април 2024.

Ректорка Универзитета уметности, проф. др Мирјана Николић и в. д. директора Културног центра Кикинда, Марко Марковљев, потписали су Уговор о пословној сарадњи на реализацији заједничког пројекта Летње уметничке школе (ЛУШ), Кикинда 2024.

Након потписивања, одржан је сусрет са наставницима Универзитета уметности који ће водити уметничке радионице – др ум. Љубицом Кнежевић, ванр. проф. ФПУ (радионица керамике), Таром Манић, асистенткињом ФДУ (драмска радионица), др ум. Немањом Николићем, доцентом ФЛУ (ликовна радионица), др ум. Марком Стојановићем, доцентом ФМУ (радионица музичке режије).

У поподневним часовима уприличен је сусрет са ученицима Гимназије „Душан Васиљев“ у Кикинди, којима је ректорка Мирјана Николић представила Универзитет уметности у Београду, а директор ЛУШ и проректор Универзитета уметности, др ум. Владимир Татаревић презентовао прошлогодишњи ЛУШ и позвао ученике да се укључе у рад овогодишње Летње школе која ће бити одржана у њиховом граду.