Делегација студената и професора Универзитета Сержи Понтоаз из Француске посетила Универзитет уметности, 22. март 2017.

16. марта 2017
проф. др Елизабет Оклер

УНЕСКО катедру Универзитета уметности у Београду посетила је 22. марта 2017. године делегација од 15 студената и професора Универзитета Сержи Понтоаз, Француска (Cergy Pontoise University) – проф. др Елизабет Оклер (Elizabeth Auclair), руководилац мастер програма “Културни развој и валоризација културног наслеђа” и проф. др Ане Херцог (Anne Hertzog). Повод њихове посете било је упознавање са богатим мултикултуралним материјалним и нематеријалним наслеђем, као и културном поликом Србије. Програм на Универзитету уметности био је осмишљен тако да се поделе знања стручњака у овој области са студентима из Француске и УНЕСКО катедре на основу практичних и теоријских искустава.

Професорке Елизабет Оклер и Ане Херцог одржале су предавање на тему културне политике и вредновања културног наслеђа на основу примера и пракси француских институција и организација. Потом је проф. др Милена Драгићевић Шешић, руководилац УНЕСКО катедре за културну политику и менаџмент, заједно са колегама из Деска Креативна Европа, Нином Михаљинац и Димитријем Тадићем, говорила о културној политици Србије, проблематичној историји и пројектима који одражавају културни диверзитет Србије. Такође, студентима је представљен рад Центра за културну деконтаминацију о чијим је мултикултуралним и инклузивним пројектима говорила колегиница Александра Секулић као представник организације.