Студијски програм Међународно истраживање драмских и аудиовизуелних извођачких уметности MAIPR, Летња школа, 25-29. мај 2015.

15. јуна 2015
Рад Џулијет Кларк, радионица “Overlapping” site specific

Универзитет уметности у Београду био је домаћин Летње школе, одржане у оквиру мастер академског програма Међународно истраживање драмских и аудиовизуелних извођачких уметности – MAIPR (МА In International Performance Research), у периоду 25-29. мај 2015. године на Факултету ликовних уметности и одабраним локацијама у Београду.

Учесници Летње школе су били студенти MAIPR програма, уписани у шк. 2014/2015. години: Лаура Дати (Laura Dutie), Татјана Кијанижа (Тatijana Kijaniza), Наташа Бурнс (Natasha Burns) и Џулијет Кларк (Juliet Clark).

Професорски тим чинили су Директор програма MAIPR др Милија Глуховић, професор Универзитета у Ворику; Коруководиоци програма Универзитета уметности у Београду Ивана Вујић Коминац, ред. проф ФДУ и др Милена Драгићевић Шешић, ред. проф. ФДУ; др Мелиса Сихра (Melissa Sihra), професор Тринити Колеџа у Даблину, др Јелена Тодоровић, ванр. проф. ФЛУ и др Бранислав Димитријевић, доцент Нове академије уметности у Београду.

Радионице уметничког истраживања (Practice as Research) водили су уметници Светлана Волиц, доцент ФЛУ – радионица “Overlapping” site specific и Адам Пантић, ванр. проф. ФЛУ – радионица/перформанс Pulp and Pastry. Поред теоријских семинара и менторског рада на развоју мастер теза, студенти су током трајања Летње школе присуствовали предавањима др Милене Драгићевић Шешић Career Development, Иване Вујић Коминац Poetics of Josef Nadj – Theory and Practice и др Јелене Тодоровић Curating National Collection.

Организатори Летње школе били су коруководилац програма MAIPR ред. проф. Ивана Вујић Коминац и стручни сарадник за интердисциплинарне студије Универзитета уметности мр Предраг Миладиновић.