Отворена изложба студената генерације ФЛУ и ФПУ, Галерија ФЛУ, 24. децембар 2018.

26. децембра 2018

У оквиру прославе Дана Универзитета уметности, у Галерији ФЛУ 24. децембра 2018. године отворена је изложба радова Нине Пухар, студента генерације ФЛУ и Татјане Гаџе, студента генерације ФПУ. Изложбу су отворили ректор УУ Милета Продановић и декан ФЛУ Димитрије Пецић, након чега су наступиле студенткиње ФМУ – Сања Марић, тамара Пантић, Мила Радосављевић и Јована Радоман – које су извеле „Увертиру“ из Моцартове опере Фигарова женидба у транскрипцији за четири флауте.

Студенти генерације Универзитета уметности за школску 2017/2018. годину су: Игор Андрић, дипломирани композитор (Катедра за композицију и оркестрацију ФМУ, класа академик Исидора Жебељан, ред. проф.); Нина Пухар, мастер сликарства (Одсек сликарство ФЛУ, класа Добрице Бисенића, ред. проф.); Татјана Гаџа, дипломирани примењени сликар (Одсек примењено сликарство ФПУ); Димитрије Раденовић, дипломирани филмски и телевизијски продуцент (Катедра за филмску и ТВ продукцију ФДУ).