Промовисани почасни доктори Универзитета уметности Душан Макавејев и Миодраг Табачки, Ректорат, 27. септембар 2018.

28. септембра 2018
проф. Миодраг Табачки и Бојана Маријан-Макавејев, супруга Душана Макавејева

Почасни доктори Универзитета уметности у Београду – Душан Макавејев,  филмски и телевизијски редитељ и Миодраг Табачки, сценограф и редовни професор у пензији Факултета драмских уметности – свечано су промовисани 27. септембра 2018. године у Свечаној сали Ректората.

Престижно звање Почасног доктора доделио је Савет Универзитета уметности на седници од 20.06.2018, на предлог Факултета драмских уметности и уз подршку Сената Универзитета уметности.

Уважене добитнике представио је ред. проф. Милош Павловић, декан Факултета драмских уметности, а дипломе је уручио проф. мр Зоран Ерић, ректор Универзитета уметности. Диплому Почасног доктора у име Душана Макавејева примила је његова супруга, госпођа Бојана Маријан-Макавејев.

Програм је водила студенткиња глуме ФДУ Биљана Тодоровић, а музичку тачку извела је студенткиња ФМУ Милена Дамњановић, сопран, уз клавирску пратњу Владимира Глигорића.

ПРОГРАМ
Биографије почасних доктора