„Драматургија машина“ – разговор са немачким уметником Марком Ламертом у Ректорату УУ, 7. фебруар 2019.

5. фебруара 2019

Немачки уметник Марк Ламерт (Mark Lammert) био је гост Универзитета уметности у Београду 7. фебруара 2019. У разговору са студентима на тему Драматургија машина, Ламерт је представио своје стваралаштво, говорио о својим сценографским решењима и односу према данашњем позоришту. Сусрет са Марком Ламертом организован је у сарадњи са Гете институтом у Београду и Музејем савремене уметности.

***

Марк Ламерт гостује у Београду у оквиру пратећег програма изложбе На путу око света. Уметност из Немачке. Уметничка дела из колекције Института за међународне односе у култури (ИФА) од 1949. до данас, која је отворена у Музеју савремене уметности.
Кустоси изложбе: Матијас Флиге и Матијас Винцен
Трајање изложбе: 24. јануар – 25. март 2019.

Овај немачки уметник представиће свој рад и на предавању Сликарство и радне свеске у Музеју савремене уметности, у петак, 8. фебруара у 17 часова. Презентација ће бити одржана на немачком језику уз обезбеђен превод.