Одржан концерт у оквиру обележавања Дана Универзитета уметности, 15. децембар 2021.

17. децембра 2021
проф. др Мирјана Николић, ректор Универзитета уметности

У оквиру обележавања Дана Универзитета уметности, у Свечаној сали Ректората, 15. децембра 2021. године, одржан је концерт Новосадског дувачког квинтета, са пратећим коктелом.

Концерт је организован са циљем умрежавања и успостављања ближе сарадње у области културе и уметности између представника иностраних културних центара, представника међународних мисија у Србији и уметничке академске заједнице.

Пре почетка концерта уважене госте је поздравила ректорка Универзитета уметности, проф. др Мирјана Николић. На програму су била дела Лудвига ван Бетовена, Ђулија Брићалдија, Жака Ибера, Ференца Фаркаша, Петра Коњовића и Арија Маланда.

Концерту су, поред ректорског тима, присуствовали декани и продекани за међународну сарадњу факултета из састава Универзитета уметности, као и уважене званице, међу којима су: Адријан Фајкс (Adrien Feix), директор Аустријског културног форума, Питер Браум (Peter Brown), директор British Council-a, Роберто Чинкота (Roberto Cincotta), директор Италијанског института за културу, Ванг Јанлијанг (Wang Yanliang), директор Кинеског културног центра, Лиу Чангао (Liu Changhao), секретар Кинеског културног центра, Jeвгениje Едуардович Дјомин, заменик директора Руског дома, Франсоа Гзавије Кованди (François-Xavier Kowandy), аташе за сарадњу Француског института у Србији, Катарина Вукашиновић, координатор за културу и јавну дипломатију Амбасаде Републике Пољске у Србији и Сара Гроен (Sarah Groen), заменица Шефа мисије ОЕБС-а.

ПРОГРАМСКА КЊИЖИЦА