ПОСЕТА КИНЕСКЕ ДЕЛЕГАЦИЈЕ УНИВЕРЗИТЕТУ УМЕТНОСТИ У БЕОГРАДУ

22. маја 2014
С лева на десно: Декан ФПУ ред. проф. Зоран Булајић, Декан ФМУ проф. др Дубравка Јовичић, Ректор Универзитета уметности проф. др Љиљана Мркић Поповић, Проф. Liu Jinan, Почасни председник Универзитета за комуникацију Кине, Zhou Lina, Координатор за међународну сарадњу Универзитета за комуникацију Кине

Ректор Универзитета уметности проф. др Љиљана Мркић Поповић примила је у Ректорату Универзитета уметности професоре Кинеског универзитета за комуникацију (Communication university of China) и Пекиншког универзитета за интернационалне студије (Beijing University for International Studies), 22. маја 2014. године. Делегацију из Кине предводила је почасна председница Кинеског универзитета за комуникацију и руководилац Светског форума жена ректора (The World Women University Presidents Forum), проф. Лиу Џинан.

На састанку одржаном у Сали Ректора, којем су присуствовали представници Кинеске делагaције: проф. Лиу Џинан (Liu Jinan), почасна председница Кинеског универзитета за комуникацију, проф. Јуан Јун (Yuan Jun), проректор Кинеског универзитета за комуникацију, проф. Џу Пеифен (Zhu Peifen), проректор Пекиншког универзитета за интернационалне студије, проф. Гао Ксјаохонг (Gao Xiaohong), декан Факултета за журнализам и комуникацију Кинеског универзитета за комуникацију, проф. Џанг Шутинг (Zhang Shuting), в. д. заменик директора Института за интернет информације Кинеског универзитета за комуникацију, проф. Ни Ксуели (Ni Xueli), професор на Школи за дигиталну уметност и анимацију Кинеског универзитета за комуникацију, Лина Џоу (Lina Zhou), сарадник за међународну сарадњу Кинеског универзитета за комуникацију, представници Универзитета уметности проф. др Димитрије Големовић, проректор УУ, ред. проф. Анђелка Бојовић, проректор УУ, ред. проф. Марина Накићеновић, проректор УУ, декани факултета Универзитета уметности: проф. др Дубравка Јовичић, декан ФМУ, ред. проф. Зоран Булајић, декан ФПУ, ред. проф. Зоран Поповић, декан ФДУ, некадшњи ректор Универзитета уметности: проф. др Милена Драгићевић Шешић, разговарало се о успостављању сарадње између кинеских високошколских институција и Универзитета уметности, кроз размену студената и професора, као и заједничко учешће у међународним пројектима.